Dantų mikroprotezavimas – tai protezavimo būdas, tausojantis danties audinius. Kalbėdami apie tokias restauracijas, dažniausiai susiduriame su dantų užklotais (daliniais dantų vainikėliais). Kai anksčiau pacientai išgirsdavo, jog dantį būtina protezuoti, dažniausiai tai reikšdavo, kad reikės uždėti vainikėlį. Tokia sena praktika daug kur išlikusi ir iki šiol. Mes stengiamės išlaikyti kuo daugiau sveikų danties audinių ir atitolinti danties vainikėlio uždėjimą. Norint taip restauruoti dantį, būtina sąlyga – kad būtų likę sveikų kietųjų danties audinių. Tai tarsi kepurėlė, kuri dengia dantį iš viršaus ir dalinai šonus. Savo praktikoje taikome tiek kompozicinius (plombinius), tiek keraminius užklotus. Kompozicinio užkloto gamybos kaina mažesnė, nes medžiaga pigesnė bei gamybos technologija paprastesnė. Keraminis užklotas, palyginti su kompoziciniu, turi aiškių pranašumų: jis atsparesnis nusidėvėjimui, ilgainiui nekeičia spalvos, atrodo natūraliau, gražiau susilieja su dantimi, mažiau kaupia apnašas.
Kokie yra mikroprotezavimo pliusai?
- Nereikia į šaknį cementuoti kaiščio.
- Nereikia nušlifuoti likusių sveikų danties audinių.
- Mažiau apsilankymų ir trumpesnis gydymo laikas.
- Lengvesnė priežiūra.
- Mažesnė kaina, nes nereikia mokėti už kaištį, o siekiant ekonominio varianto užklotas gali būti gaminamas ir iš plombos.
- Svarbiausias aspektas, kad toks būdas vienu žingsniu nutolina nuo visiško danties protezavimo.
Tam, kad būtų galima pagaminti danties užklotą – nesvarbu, kompozicinį ar keraminį, – dažniausiai reikia dviejų apsilankymų. Pirmo apsilankymo metu nušlifuojamas ir paruošiamas dantis, pagaminamas laikinas užklotas, nuimami silikoniniai atspaudai. Apsilankius antrąkart užklotas pritaikomas ir cementuojamas burnoje.