Prasta plokštelinių išimamų protezų fiksacija – dažna problema. Tam, kad ši problema būtų išspręsta, savo praktikoje plačiai taikome ir mini implantus. Mini implantas yra perpus plonesnis nei standartinis implantas, todėl jam įsriegti reikia mažiau kaulo. Dažniausiai pacientai skundžiasi apatinės plokštelės laikymu – tuo, kad ji plaukioja burnoje, o klijai padeda tik laikinai. Jei pacientas yra bedantis, nešioja pilną apatinę plokštelę, tuomet to paties vizito metu, neatlikdami jokio pjūvio, ne tik įsriegiame 3–4 mini implantus, bet ir iškart fiksuojame plokštelę.
Po implantacijos virš dantenų matosi nupoliruoti implanto kakleliai, ant kurių specialių detalių pagalba bus galima prifiksuoti plokštelę. Tai paprastas, greitas, ekonomiškas variantas. Silikoninės gumos apgaubia išsikišusį implantą ir dėl to plokštelė laikosi. Visa procedūra trunka ne daugiau kaip valandą. Taip pat ši metodika taikoma, jei dar yra likusių savų paciento dantų, ir plokštelė ant jų laikosi kabliukų pagalba. Tuomet sriegiamas vienas ar pora mini implantų ir padaroma fiksacija net tik ant dantų, bet ir ant mini implantų. Pastebėjus, kad plokštelė pradėjo prasčiau laikytis, gumos keičiamos greitai, paprastai ir pigiai. Vienintelis akcentuotinas dalykas – jog mini implantus reikia gerai valyti, kad ant jų nesusidarytų akmenų, kurie pažeistų metalą. Šie implantai skirti tik plokštelėms fiksuoti, vadinasi, jei kažkada norėsite neišimamų dantų, tvirtinamų ant dantų implantų, tuomet teks implantus išimti.
Esant pakankamam kaulo kiekiui, rekomenduojame geriau įsriegti du standartinius implantus ir plokštelę fiksuoti prie jų lokatorių pagalba. Klinikinė praktika parodė, kad fiksacija yra kur kas stipresnė ir ilgaamžiškesnė naudojant du standartinius implantus nei kad keturis mini implantus. Vienintelis minusas, kad norint prifiksuoti plokštelę, reikia, kad implantai būtų pilnai prigiję, t.y. po 3 mėn.